Poznaj nasze Jury!

Asato

@asato.cos
Zajmuję się cosplayem od 2013 roku. Szyję, stylizuję wigi, tworzę propsy, wszelkie drobne dodatki czy elementy zbroi. Uwielbiam dzielić się swoją wiedzą, więc z chęcią odpowiem na każde pytanie związane z tym hobby od strony technicznej.

Noira

@noira.cos
Jestem Noira, w cosplayu siedzę już od 2013 roku. Z zawodu jestem charakteryzatorem i perukarzem, zajmuje się głównie układaniem wigów, szyciem ich oraz tworzeniem zarostów.

Dominika Borowska

@lady.arinette
Z wykształcenia jestem muzykiem oraz nauczycielką rytmiki i choreografii muzyki. Obecnie jestem w trakcie kolejnych studiów na kierunku musical. Fani Kairi in COSPLAYland mogą kojarzyć mój głos i wokal z roli młodego Edwarda Elrica w Fullmetal Alchemist: The Musical. Moją ogromną pasją jest także charakteryzacja i makijaż. Od lat siedzę w anime i fantastyce, głównie w tytułach związanych z wampirami, oraz jestem regularną uczestniczką polskich konwentów.

Kategorie konkursu

DSC01464
DSC01503

Projekt własny

Nagroda: 300 zł
Uczestnicy mają za zadanie przygotować własnoręcznie wykonany cosplay postaci z dowolnej serii, np. anime, gry lub OC. Jury ocenia strój oraz sposób prezentacji uczestnika. Oceniana będzie zgodność z referencją, szczegółowość i staranność wykonania oraz własnoręczność wykonania. Dozwolone jest użycie gotowych elementów stroju – szczegóły w Regulaminie.

Inscenizacja

Nagroda: 200 zł
Uczestnicy mają za zadanie zaprezentować scenkę z udziałem cosplayowanej przez siebie postaci. Scenka może być inscenizacją fragmentu serii, z której pochodzi postać lub być całkowicie własną propozycją. Ocenie podlega przede wszystkim pomysł i wykonanie artystyczne scenki, odwzorowaniem klimatu i charakteru prezentowanej postaci. Dozwolone jest użycie cosplayu zarówno wykonanego własnoręcznie, jak i pochodzącego z innych źródeł.

Jak wziąć udział?

1. Zapoznaj się z Regulaminem, by poznać szczegóły przebiegu konkursu oraz kryteria oceny.

2. Wypełnij Formularz Zgłoszeniowy.

Na zgłoszenia czekamy do 12 listopada 2023!

 

Masz pytania?

Napisz na: festiwalakira@gmail.com

DSC01528