Poznaj nasze Jury!

Kurorin

@kur_o_rin
Jestem Kurorin, cosplay pokochałam od 2012 jednak od 2014 zaczęłam działać w tym temacie. Szyje, stylizuje peruki, robie propsy. Uwielbiam stroje z mnóstwem elementow. Kocham myśleć, co z czego stworzyć. Moje motto ,,Im mniej kombinowania, a efekt wow, tym lepiej,,

Akemi

@akemi.cosplay.97
Ukończyłam zawodówkę krawiecką, a w tym praktyki w zakładzie krawieckim.
Przez kilka miesięcy grałam w teatrze bajki dla dzieci. Jestem juz prawie 11 lat w cosplayu, i w pierwszych latach często bywałam na scenie w występach grupwych. Jestem członkiem wyspy One Piece, gdzie dbam o dobrą zabawę i pełnię rolę cosplayera. Ostatnio zajmują się również fotografią i edycją zdjęć.

Prowadząca

Komttycat

@komttycat_cosplay

Hejo, z tej strony Komttycat cosplay, prawdziwy weteran lubelskich konwentów. Na jednych konkursach widzicie mnie na scenie jako uczestnika, na innych w jury, ale tylko na Akirze możecie mnie zobaczyć w formie prezenterki! I to w Nimonie! 
Będę się starać was wspierać I koordynować podczas konkursu cosplay tak żeby wszyscy mieli super zabawę. Do zobaczenia!

 

Samuraj Dan

@samuraj_dan
Od 2013 roku tworzę kostiumy i propy. Na przestrzeni tych lat brałem udział w wielu konkursach, a niektóre nawet udało mi się wygrać. Mam trzy koty i psa. Najlepiej czuję się pracując z pianką i styrodurem. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z cosplayem, zawsze chętnie pomogę!

Kategorie konkursu

DSC03333
DSC03087

Projekt własny

Nagroda: 500 zł
Uczestnicy mają za zadanie przygotować własnoręcznie wykonany cosplay postaci z dowolnej serii, np. anime, gry lub OC. Jury ocenia strój oraz sposób prezentacji uczestnika. Oceniana będzie zgodność z referencją, szczegółowość i staranność wykonania oraz własnoręczność wykonania. Dozwolone jest użycie gotowych elementów stroju – szczegóły w Regulaminie.

Inscenizacja

Nagroda: 300 zł
Uczestnicy mają za zadanie zaprezentować scenkę z udziałem cosplayowanej przez siebie postaci. Scenka może być inscenizacją fragmentu serii, z której pochodzi postać lub być całkowicie własną propozycją. Ocenie podlega przede wszystkim pomysł i wykonanie artystyczne scenki, odwzorowaniem klimatu i charakteru prezentowanej postaci. Dozwolone jest użycie cosplayu zarówno wykonanego własnoręcznie, jak i pochodzącego z innych źródeł.

Jak wziąć udział?

1. Zapoznaj się z Regulaminem, by poznać szczegóły przebiegu konkursu oraz kryteria oceny.

2. Wypełnij Formularz Zgłoszeniowy.

Na zgłoszenia czekamy do 26 maja 2024!

Masz pytania?

Napisz na: program@akiracon.pl

DSC03461