Akira: Making Fest Together

Visual novel z historią o dojrzewaniu, w której nastoletnia Akira wraz z przyjaciółmi organizują w szkole swój własny festiwal kultur.

(っ˘ڡ˘ς) O grze

Gra ma na celu umożliwienie stworzenia własnego wydarzenia szkolnego, w którym przyjaźnie i decyzje, podejmowane przez gracza, będą miały wpływ na ostateczny wygląd przedsięwzięcia. Gracz wcieli się w nastoletnią Akirę, która podejmie wyzwanie zorganizowania szkolnego festiwalu i pomoże jej w wielu wyzwaniach i wyborach, które je kształtują. Zależy nam na tym, aby Twoje wydarzenie znacząco różniło się od wydarzeń innych graczy, abyś po ukończeniu gry mógł pochwalić się znajomym wyjątkowym zakończeniem swojej rozgrywki.

⚙️📖🛠️ Stworzyliśmy swój własny system visual novel

Do rozwoju naszej gry wykorzystujemy narzędzia, które sami stworzyliśmy, wychodząc z założenia, że zapewni nam to pełną swobodę działania i ekspresji, bez ograniczeń, jakie mogą wiązać się z gotowymi systemami. W całym projekcie wykorzystujemy coraz popularniejszy i niezwykle wszechstronny silnik gry Godot.

Posiadając własne narzędzia, możemy zadbać o każdy szczegół, abyś mógł cieszyć się niepowtarzalnym stylem Akiry! Nie oznacza to jednak, że nie czerpiemy inspiracji z innych gier z popularnego gatunku powieści wizualnych. Wręcz przeciwnie, mamy członka zespołu, który napisał pracę naukową na temat tego gatunku gier, więc czujemy się pewnie i wiemy, co jest trendy.

📔✏️🕒 Zarządzanie czasem 

Oprócz fabuły i dokonywania wyborów wdrażamy mechanikę zarządzania czasem. Chcemy, abyś mógł zrezygnować ze szkoły kosztem relacji z nauczycielami, wybrać sposób spędzania wolnego czasu, decydować z kim się w tym czasie spotykasz, kiedy pójdziesz spać i wiele innych. Ze wszystkim poradzisz sobie za pomocą swojego osobistego dziennika, z którego Akira dopiero uczy się korzystać. Będzie także źródłem dowcipów, wszelkiej niezbędnej wiedzy na temat tego, co dzieje się wokół Akiry: relacji z bohaterami, nadchodzących celów, dat, wydatków i wszelkich innych informacji potrzebnych do organizacji festiwalu.

🕹️🎲🙈 Mini-gry 

Mamy też na pokładzie minigry, które pozwolą Ci odpocząć od czytania. Nigdy nie możesz być pewien, kiedy nagle będziesz potrzebować zwinnych palców, więc zawsze bądź gotowy na wyzwanie. Aktualnie mamy gotowe 3 minigry, ale to dopiero początek naszych planów. Chcemy, aby stawały się coraz bardziej wymagające i oczywiście żeby było ich więcej. Staramy się, aby każda mini gra była przyjemna i satysfakcjonująca oraz aby stanowiła integralną część historii, którą opowiadamy.

📜 ☑️ Co znajdziesz w wersji DEMO

 • Pierwszy rozdział gry
 • Początek niebanalnej historii o podejmowaniu inicjatywy
 • Spokojne czytanie w tle autorskiej relaksującej muzyki
 • Proste mini-gry będące częścią rozgrywki
 • Zarządzanie dziennikiem Akiry
 • Postacie w których można się zakochać
 • Easter eggi
   

📜 ⬜Co chcemy zrealizować w pełnej wersji:

 • Więcej postaci, więcej, więcej, więcej!
 • Rozterki miłosne
 • Nowe mechaniki i wiele nowych wyborów wpływających na ostateczny wygląd Twojego festiwalu
 • Wszystkie rozdziały, w tym zwieńczający cały trud organizacji szkolnego wydarzenia
 • Animacje postaci
 • Tła scenerii renderowane w modelu 3D
 • Akorzy głosowi
 • Zarządzanie zasobami i wiecej zarządzania czasem
 • Więcej języków. Ale jakich? Napisz do nas!
 • Zwiastun rodem z anime!

(ᵕ—ᴗ—)ᴗ—)ᴗ—) Postacie 

Główna bohaterka: Akira

Akira jest nieśmiałą nastolatką z problemami związanymi z niskim poczuciem własnej wartości. Jednak decyduje się na podjęcie inicjatywy, zamierzając zmierzyć się z trudnościami wychodzenia przed szereg. Jako pierwszoklasistka w nowej szkole, postanawia wziąć udział w konkursie na zorganizowanie szkolnego wydarzenia. W podjęciu tej decyzji pomaga jej tajemnicza postać, która pojawia się tylko podczas snu… Ale czy na pewno tylko tam?

 

Widok z gry

Postacie poboczne

Akira nie jest w stanie wygrać konkursu bez pomocy innych. Pierwszy wyścig o organizację szkolnego wydarzenia wydaje się niemożliwy, ale…
Ale pomysł na motyw przewodni wydarzenia przyciąga niespodziewaną pomoc. Chcemy stworzyć prawdziwą paletę pomocników.
Każda postać w grze posiada swój własny charakter. Jako twórcy staramy się aby pod płaszczem prostej historii, ukryte było wiele ujmujących wątków, które będą prosiły się o więcej światła. Organizacja wydarzenia to przede wszystkim ludzie, a każdy człowiek niesie ze sobą niesamowite opowieści. To chcemy wam dać!
W pełnej wersji gry planujemy dodać jeszcze więcej wątków, jeszcze więcej postaci oraz zadbać o mechaniki reprezentujące relacje między nimi. Nie zawiedziesz się!

Zestawienie postaci

Rozmowa z postacią

W pełnej wersji gry planujemy dodać jeszcze więcej wątków pobocznych, więcej postaci i ulepszyć mechanikę przedstawiającą relacje między nimi. Nie będziesz rozczarowany! W drużynie mamy niesamowitych designerów, pisarzy i grafików, których jesteś wstanie już poznać dzięki temu projektowi. Jeśli jesteś ciekawy, zapoznaj się z portfolio każdego z nich akapicie „O nas”.

(˶ᵔ ᵕ ᵔ˶ ) O nas

Tworzymy postacie, grafiki, historię, muzykę, oprogramowanie, dbamy o terminy, zarządzamy czasem i wykonujemy masę niewidzialnej pracy. Pracujemy po godzinach wykorzystując całe nasze zawodowe doświadczenie aby stworzyć obecny projekt. Wierzymy w tę grę i swoje umiejętności. Skrzydeł dodaje nam tematyka gry. Kochamy kulturę azjatycką i wiele elementów z nią związanych. Wywodzimy się ze społeczności miłośników mangi i anime, oraz lokalnego gamedevu z naszego miasta. Jesteśmy z całej Polski, ale przywiodło nas wszystkich na festiwal Akira i tak zgraliśmy się, by stworzyć tą grę. Związaliśmy się aby wykreować coś co każdy z nas uwielbia. Akira: Making Fest Together jest ważną inicjatywą, w której realizujemy swoje ambicje i hobby!

Adrianna

Role: Manager, Screenwriter and Level Designer

O mnie: Studentka informatyki, aspirująca managerka projektów growych, fanka roślin, impresjonizmu oraz kolorowych kamieni. Jestem bardzo aktywna w społeczności twórców gier Lublin GameDev, staram się dodawać do niej swoje trzy grosze uczestnicząc w rozbudowanych kursach, które mogą pomóc mi uczyć innych ludzi prawidłowego sposobu zarządzania projektami.

https://www.linkedin.com/in/adrianna-wrońska/

Adam “Torba”

Role: Connecting the dots, Programmer, Manager

O mnie: Spotkasz mnie na Lubelskich spotkaniach Gamedev’u oraz na Lubelskich spotkaniach Fandomu. Rozpoznasz mnie po ponadprzeciętnym entuzjazmie. Z nauki tworzenia muzyki, przeszedłem do nauki kręcenia filmu, z filmu do programowania, a z programowania… nie zorientowałem się kiedy przeszedłem do tworzenia gier komputerowych. Teraz każdy dzień to crunch. Yeeaaahh!

https://www.youtube.com/@Janakanty/videos

Gaba

Role: Creating plot and Scenario

O mnie: Człowiek orkiestra z niezmierzoną wyobraźnią, zajmuje się różnymi dziedzinami sztuki od śpiewu, poprzez rysunek, kończąc na pisaniu.

Sharp

Role: Concept Artist 
O mnie: Studiuję gamedev. Głównie ilustruję w 2D i zamierzam rozszerzać swoje umiejętności w konceptowaniu, animacji i 3D.
https://sharpiess.carrd.co/

Ola ,,Sui”

Role: Graphic Designer, Illustrator 
O mnie: Osoba próbująca ciągle nowych rzeczy związanych ze sztuką, ale głównie zajmuje się rysowaniem digitalowym. Poza tym – miłośniczka gier komputerowych każdego rodzaju.
https://sui-draws.carrd.co/

Lia

Role: Graphic Designer, Illustrator  
O mnie: Wiecznie śpiąca artystka, która rysuje 24/7. Lubi foki i swoje postaci – lepiej nie pytaj o nie, bo Cię wciągnie!
https://sakuralia.info/

Alex

Role: UI Graphic Designer 
O mnie: Studentka gamedev, aspirujący grafik. Mocna w 2d, noob w 3d, pasjonatka grafiki wektorowej

naq’b yoshka

Role: Graphic Designer/Animator
O mnie: To nie marzenie, to przyszłość. 
https://www.instagram.com/wbd.in.production?igsh=b21jczN4aGt2OG12

Marut

Role: Sound Designer/Composer
O mnie:
Muzyk, pianista, orkiestrant, krótko mówiąc… artysta
https://youtube.com/@maciejmarut4153?si=PYNddaBfbIou3xr6

Konrad

Role: Programmer
O mnie: Student informatyki, sieciowiec i backendowiec, kocham gry retro i klimaty postapo

Mikołaj „Reshi”

Role: Story Developer 
O mnie: Poszukiwacz oryginalności. Student Produkcji Medialnej, wielbiciel psów rasy Akita Inu, fan dark mahou shoujo, roleplayer z doświadczeniem, meloman muzyki współczesnej, futurysta.

Kacper

Role: Programmer
https://nanoshinono.me/

Kuba

Role: Programmer